
Аграрії знову вийшли під стіни парламенту з вимогою не допустити продажу землі сільськогосподарського призначення . У мітингу в середу взяли участь більше 1 000 фермерів з усієї України.
Серед гасел мітингу – "Депутати, не продавайте Україну!" і "Не дамо продати землю!".
Спікер парламенту А. Парубій відмовився зустрічатися з делегацією аграріїв, які принесли йому проект земельної реформи, в якій йдеться про запровадження мораторію на продаж земель с/г призначення до 2025 року.
В свою чергу депутати, представники профільного аграрного комітету вчергове наголосили на підтримці селян щодо продовження запровадження мораторію до того часу, поки не буде розроблена « дорожня карта земельної реформи».
Зокрема, народний депутат Сергій Лабазюк зазначив, що наразі в Україні немає можливостей для запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.
"Позиція аграрного комітету, і особисто моя, наступна - ми точно не маємо сьогодні можливості ні технічної, ні юридичної розпочати ринок землі. У нас є ряд проблемних пунктів на законодавчому рівні, які не врегульовують, хто має купувати землю, по якій ціні мають купувати землю, як ми захистимо вітчизняного виробника, фермера і так далі", - пояснив Лабазюк.
Під час круглого столу, який стосувався земельного питання, С. Лабазюк також додав, що аграрний комітет пропонує вводити експериментальний обіг земель сільськогосподарського призначення. Зокрема, в перші три роки після відкриття ринку продавати землю, яка знаходиться у державній власності і в обмеженій кількості.
На думку Лабазюка, це дозволить виявити та виправити недоліки, які можуть з'явитися в процесі функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення.