
На сесії обласної ради прийнято програму зайнятості населення області на 2012-2014 роки. Нею передбачається збільшення робочих місць до 24 тисяч.
Проблема безробіття сьогодні актуальна для всієї України. У Хмельницькій області її заплановано вирішити комплексно. Зокрема, на сесії облради прийняли програму якою передбачається збільшення робочих місць: у 2012 році на 23, 6 тисяч, у 2013 – на 26,9 тисяч, у 2014 – на 24 тисячі. За основну кількість робочих місць будуть відповідати приватні підприємства. Програма фінансуватиметься за рахунок державного та обласного бюджетів.
«За даними статистики – в області п’ятнадцять тисяч безробітних. Але ми розуміємо, що рівень безробіття значно вищий, - сказав депутат Хмельницької обласної ради Сергій Лабазюк. – Ця проблема як і вчора, так і сьогодні актуальна для нашої держави. Особливо це стосується сільської місцевості.
До вирішення цієї проблеми потрібно підходити комплексно. По-перше, завчасно розрахувати потребу в працівниках за галузями і цим самим зменшити кількість безробітної молоді у центрах зайнятості. По-друге, для повернення молоді у село потрібно спочатку запропонувати молодим спеціалістам житло та землю на пільгових умовах, хоча б мінімальну надбавку до заробітної плати щоб у них був стимул залишитися в сільській місцевості.
Стимулювати потрібно і підприємства та підприємців, які приймають на роботу молодь без досвіду роботи - матеріально заохочувати та зменшити податковий тиск. Сподіваюся, що прийнята на сесії програма зможе стати однією з цеглин для покращення ситуації з працевлаштуванням».